Opalanie natryskowe firmą Fake Bake

Kilka słów o Fake Bake:

Firma Fake Bake powstała w USA w 1995 roku. Jako pierwsza firma wprowadziła na rynek samoopalacze z naturalnymi składnikami brązującymi takimi jak DHA, Erytrulozę oraz DMI. Dzięki tym składnikom opalenizna równomiernie i powoli blednie dając przy tym naturalny efekt. Firma posiada pierwsze miejsce w kategorii samoopalaczy na świecie. Produkty są doceniane przez największe gwiazdy jaki i ekspertów kosmetologii.

Plusy samoopalaczy:

 • nie zawierają parabenów
 • zawierają naturalne składniki
 • opalenizna schodzi powoli i równomiernie
 • utrzymuje się ok 2-3 tygodnie (zależne od pielęgnacji)
 • produkty dostosowane do różnych karnacji
 • łatwa aplikacja

Ja samoopalaczy nie używałam, ale byłam na opalaniu natryskowym ww firmą w salonie Guido Beauty w Rybniku. Jest to jedyny salon w Rybniku, który oferuje opalanie natryskowe firmą Fake Bake. W innych salonach można jedynie zakupić produkty tej firmy.

Przygotowanie do zabiegu opalania natryskowego: 

 • Przed zabiegiem należy wykonać dokładny peeling całego ciała. Uwaga! Ważne, aby peeling nie zawierał żadnych olejków! Jeśli źle zmyjemy peeling opalenizna w danym miejscu będzie krócej się utrzymywała, dana okolica ciała słabiej się opali, a na ciele wyjdą nam zielone plamy, które po czasie znikają.
 • Nie należy smarować się balsamami/olejkami/kremami do ciała i twarzy
 • Dzień przed opalaniem lepiej nie robić depilacji, bo w miejscach usuniętych włosków robią się kropeczki
 • Piękny zapach <3

Pielęgnacja po zabiegu:

 • Należy nawilżać ciało kremami bądź balsamami do ciała. Ważne żeby nie były to oleiste konsystencje, aby nasza opalenizna dłużej się utrzymywała. Tak więc unikamy olejków.
 • Peeling owszem możemy zrobić po jakimś czasie, ale wiąże się to ze zniknięciem opalenizny

Ile utrzymuje się opalenizna?

To już indywidualna kwestia i to jak się o nią dba. Standardowo utrzymuje się do 2-3 tygodni. U mnie ten efekt trwał 17 dni. Najprędzej opalenizna zeszła ze stóp, dłoni i twarzy.

Opalanie bezpieczne jest dla mam karmiących, dla kobiet w ciąży, osób wrażliwych i uczuleniowców. Przeciwwskazań nie ma praktycznie żadnych.

Minusy opalania natryskowego?

 • Brudzą się ubrania, więc najlepiej na zabieg pójść ubranym w czymś zwiewnym i ciemnym. Ale jest to tylko minus do pierwszego mycia.
 • Zapach cały dzień był przyjemny w niczym nie przeszkadza. Dopiero wieczorem czuć zapach samoopalacza tzw. spalonej skóry, ale mi osobiście ten zapach nie przeszkadzał. Wiem, że dużo osób go nie lubi więc wpada w minusy.
 • Czasami zostają plamy od biustonosza

Po kąpieli czuć jeszcze zapach. Pani, która mnie opalała poprosiła, abym wieczorem umyła się samą wodą bez żelu. Wtedy opalenizna lepiej i dłużej będzie się utrzymywała. Jakbym się umyła żelem zapachu na drugi dzień pewnie bym nie czuła.

Teraz pokaże Wam kilka zdjęć.

Efekt po zabiegu – zdjęcie robione jeszcze w salonie.

 

Zdjęcia robione w świetle dziennym – dzień po zabiegu. 

Zdjęcie zrobione w domu:

Zdjęcie zrobione na dworze: 

Należę do tych osób, które słońce zawsze omija. Nawet z wakacji wracam nieopalona. Albo delikatnie muśnięta słońcem co u mnie i tak jest praktycznie zerowym efektem. Po opalaniu natryskowym byłam pierwszy raz opalona i zadowolona z efektu. Ps. nawet solarium niezbyt na mnie działa :), a efekty i tak mi się nie podobały bo zamiast być brązowa byłam czerwona i nie zawsze równo opalona.

Zastanawiacie się czy nie miałam obaw przed opalaniem natryskowym? 

Owszem miałam! Na wizytę przyszłam zestresowana z obawami, że wyjdę pomarańczowa. Jak się później okazało niepotrzebnie. Efekt był woow. I już umawiam się na kolejną wizytę 🙂 Bo dwa wesele przede mną 🙂

Tak więc zapraszam Was serdecznie do dziewczyn z Guido Beauty złapać odrobinę słońca 🙂 A jeśli nie jesteście z Rybnika, a chcecie być opalone firmą Fake Bake to odsyłam Was na stronę producenta. Tam znajdziecie wszystkie informacje gdzie najbliżej Was znajduje się salon wykonujący tę usługę.

Ps. dobrze, że dziewczyny zdecydowały się na tą firmę bo już chciałam jechać do Rudy Śląskiej się opalać nawet przez myśl przeszła mi Warszawa:)

Jeśli macie dodatkowe pytania piszcie w komentarzach, na facebooku, bądź w mailu na wszystkie odpowiem :*

Dodaj komentarz