Tablica manipulacyjna

Tablica manipulacyjna, tablica majsterkowicza, tablica sensoryczna czy tablica aktywności zwał jak zwał dzieci ją uwielbiają! Jest to fajny prezent na urodziny dla maluszka, ale i fajna niespodzianka dla swojego dziecka, którą można wykonać samemu. Wystarczy kawałek dykty, deski czy paneli do tego zamki, klamki, kontakty i inne rzeczy, które uwielbiają nasze maluchy, a nie mogą się nimi bawić na co dzień.

Mój maluch uwielbia gasić i zapalać światło więc włącznik idealnie się sprawdził. Do tego ma klameczki, które u babci w meblach obraca i ustawia do góry nogami. Zamki, klamka, zasuwy, dzwonek, zawiasy, kłódka z kluczem, różnego rodzaju sznurki np do nauki wiązania butów czy robienia warkocza. 

Tablica świetnie ćwiczy paluszki takiego malucha. Do tego dochodzi ciekawość i radość, że w końcu może dziecko samo np pokręcić klamką, którą nie może bawić się przy oknie. Zabawa na długi czas gwarantowana, a przy okazji odrobina wolnego dla rodziców 🙂

Możliwości stworzenia takiej tablicy jest wiele. Wystarczy obserwować dziecko i przykręcić na tablicę to co go w domu najbardziej interesuje. A jeśli nie macie pomysłu – wystarczy poszukać w internecie w nim znajdziecie wiele inspiracji. Zakup takiej tablicy zaczyna się od ok 200 do 400 zł. To trochę drogi interes :/ Moim zdaniem taniej wychodzi zrobienie samemu takiej „zabawki”, a przy okazji frajda dla rodziców i większe zadowolenie z radości dziecka gdy już otrzyma prezent. Ale największa radość jest gdy dziecko może pomagać rodzicom przy wykonaniu tablicy manipulacyjnej 🙂
Jak Wam się podoba taka „zabawka” dla malucha? Macie w domu taką tablicę? Planujecie jej zakup? Czy wolicie sami ją zrobić?

3 Comment

  1. Genialne! Takie proste a tyle radości dla dziecka.

    1. naatajla says: Odpowiedz

      super sprawa i fajna zabawa dla dziecka 🙂

Dodaj komentarz